دانلود word سياست نگاه به شرق و تحليل امکان يا امتناع ائتلاف راهبردي اقتصادي جمهوري اسلامي ايران و چين (1392-1368)

لینک دانلود

 دانلود word سياست نگاه به شرق و تحليل امکان يا امتناع ائتلاف راهبردي اقتصادي جمهوري اسلامي ايران و چين (1392-1368) دارای 44 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word سياست نگاه به شرق و تحليل امکان يا امتناع ائتلاف راهبردي اقتصادي جمهوري اسلامي ايران و چين (1392-1368)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word سياست نگاه به شرق و تحليل امکان يا امتناع ائتلاف راهبردي اقتصادي جمهوري اسلامي ايران و چين (1392-1368)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word سياست نگاه به شرق و تحليل امکان يا امتناع ائتلاف راهبردي اقتصادي جمهوري اسلامي ايران و چين (1392-1368) :


سال انتشار : 1394

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : راهبرد اقتصادي

تعداد صفحات :44

یکی از رویکردهای مطرح در سیاست خارجی جمهوری اسلامی، سیاست نگاه به شرق است. این رویکرد پس از گذشت یک دهه از قطع روابط دیپلماتیک ایران با ایالات متحده آمریکا و نیز تشدید تحریم های گسترده این کشور و نیز اتحادیه اروپا علیه جمهوری اسلامی ایران در اولویت سیاست خارجی ایران قرار گرفت. در این راستا جمهوری اسلامی ایران تلاش کرد تا به منظور تامین بخشی از آرمان ها و اهداف اقتصادی خود با اتخاذ این رویکرد جدید، از تک قطبی شدن ساختار نظام بین الملل پس از جنگ سرد جلوگیری کند. در این میان، چین به عنوان یک قدرت نوهژمون در نظام بین الملل که ماتریس قدرتش همواره درحال اوج گرفتن است و شاخص های برتری قدرت خود را در ابعاد مختلف اقتصادی، نفوذ سیاسی و نظامی ارتقا بخشیده است، مورد توجه دستگاه دیپلماسی ایران قرار گرفت تا از طریق توسعه همکاری با این کانون ثروت و قدرت بین المللی، بخشی از اهداف ملی ایران در سطوح منطقه ای و بین المللی تامین شود. اما اینکه ساختار هژمونیک نظام بین الملل پس از جنگ سرد تا چه میزان فرصت ائتلاف سازی را در برقراری این مناسبات راهبردی دراختیار دستگاه دیپلماسی ایران قرار داده، مساله ای است که پژوهش حاضر قصد تبیین آن را دارد. در این راستا پرسش اصلی این مقاله این است که جمهوری اسلامی ایران چه هدفی را در توسعه مناسبات راهبردی با چین دنبال می کند؟ برای پاسخ به این پرسش، این فرضیه به آزمون گذاشته شده است که «جمهوری اسلامی ایران به چین به عنوان یک جایگزین مناسب در حوزه مناسبات اقتصادی می نگرد». روش تحقیق در این پژوهش، تحلیلی توصیفی است و برای تبیین مساله پژوهش از نظریه «چرخش قدرت و نقش»، بهره گرفته شده است.
كلید واژه: ایران، چین، تجارت، همکاری اقتصادی

توضیحات بیشتر