دانلود word اثربخشي آموزش مبتني بر مدل تدويني شناختي- فراشناختي- رفتاري بر کاهش علائم اختلال اضطراب اجتماعي

لینک دانلود

 دانلود word اثربخشي آموزش مبتني بر مدل تدويني شناختي- فراشناختي- رفتاري بر کاهش علائم اختلال اضطراب اجتماعي دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود word اثربخشي آموزش مبتني بر مدل تدويني شناختي- فراشناختي- رفتاري بر کاهش علائم اختلال اضطراب اجتماعي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود word اثربخشي آموزش مبتني بر مدل تدويني شناختي- فراشناختي- رفتاري بر کاهش علائم اختلال اضطراب اجتماعي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود word اثربخشي آموزش مبتني بر مدل تدويني شناختي- فراشناختي- رفتاري بر کاهش علائم اختلال اضطراب اجتماعي :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مطالعات روانشناسي باليني

تعداد صفحات :20

این پژوهش برای تعیین اثربخشی آموزش مبتنی بر مدل شناختی- فراشناختی- رفتاری بر کاهش علائم اختلال اضطراب اجتماعی صورت گرفت. روش پژوهش شبه آزمایشی با طرح پیش آزمون- پس آزمون با گروه کنترل بود. جامعه ی آماری این پژوهش کلیه بیماران مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعی مراجعه کننده به مراکز خصوصی و عمومی سطح شهر کرمانشاه در سال 1394 بود، که با استفاده از روش نمونه گیری در دسترس تعداد 30 نفر از کسانی که از طریق مصاحبه ی -ساختاریافته (SCID-I) و پرسشنامه ی اضطراب اجتماعی کانور و همکاران (2000) واجد شرایط شرکت در مطالعه بودند، انتخاب و در دو گروه آزمایش و کنترل (لیست انتظار) به صورت تصادفی جایگزین شدند. دوازده جلسه درمان شناختی- فراشناختی- رفتاری با توجه به مدل تدوین شده و بر اساس دیدگاه های نظری مربوطه، به صورت هفته ای دوبار برای گروه آزمایش اجرا گردید. در حالی که گروه کنترل در این مدت هیچ گونه مداخله ای دریافت نکرد. در پایان مداخله هر دو گروه مجددا با آزمون اضطراب اجتماعی کانور و همکاران (2000) مورد ارزیابی قرار گرفتند. برای تحلیل داده ها از آزمون تحلیل کواریانس تک متغیره (ANCOVA) استفاده شد. نتایج نشان داد که آموزش مبتنی بر مدل شناختی- فراشناختی- رفتاری بر کاهش علائم اختلال اضطراب اجتماعی در گروه آزمایش موثر بوده است (P<0.001). بنابراین، با توجه به اثربخش بودن مدل مورد نظر بر کاهش علائم اختلال اضطراب اجتماعی به نظر می رسد، درمانگران و مشاوران می توانند از این مدل تدوینی برای کاهش علائم اختلال اضطراب اجتماعی در بین مبتلایان استفاده کنند.
كلید واژه: اختلال اضطراب اجتماعی، مدل شناختی- فراشناختی- رفتاری

توضیحات بیشتر